Jak zrobić stronę internetową za darmo? Poradnik WordPress od A do Z

Wstęp

Tworzenie własnej strony internetowej za darmo przy użyciu WordPressa może być prostsze, niż myślisz. WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS), który oferuje wiele darmowych narzędzi i szablonów, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia programistycznego mogą stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę. Poniżej znajdziesz krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową za darmo przy użyciu WordPressa.

Twoimi jedynymi niezbędnymi kosztami będzie wykupienie hostingu oraz domeny, aby Twoja strona mogła sprawnie działać. Dzięki naszej nowej ofercie zmieścisz się z tymi wydatkami poniżej 100 zł za rok. Więcej szczegółów ZNAJDZIESZ TUTAJ

Poradnik WordPress od A do Z

Krok 1: Rejestracja Konta na WordPress.com

Przejdź do WordPress.com: Odwiedź stronę WordPress.com i kliknij przycisk „Rozpocznij” lub „Załóż stronę”.

Utwórz konto: Zarejestruj się, podając swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, adres e-mail itp.).

Krok 2: Wybierz Adres Strony (Adres URL)

Wybierz nazwę domeny: Możesz wybrać bezpłatny adres URL w formacie twojanazwadomeny.wordpress.com. Później zawsze możesz przejść na płatną opcję i zmienić nazwę domeny na bardziej profesjonalną.

Domenę wykupisz TUTAJ

Krok 3: Wybierz Szablon

Wybierz szablon: WordPress oferuje szeroki wybór darmowych szablonów (tematów). Wybierz taki, który najlepiej odpowiada celom Twojej strony.

Krok 4: Dostosuj Stronę

Zaloguj się do panelu WordPress: Po zalogowaniu się, przejdź do panelu administracyjnego WordPress, klikając „Zarządzaj stroną” lub podobny przycisk.

Personalizuj szablon: Zmieniaj tło, kolory, czcionki i inne elementy szablonu, aby dopasować stronę do swoich potrzeb. Większość szablonów WordPressa pozwala na dostosowanie wyglądu za pomocą prostego edytora WYSIWYG (Co Widzisz, Tego Dostajesz).

Krok 5: Dodaj Treść

Dodaj strony i posty: Utwórz podstrony, takie jak „O nas”, „Kontakt” oraz dodawaj regularnie nowe treści w postaci wpisów na blogu.

Krok 6: Dodaj Wtyczki (opcjonalne)

Zainstaluj wtyczki: WordPress oferuje tysiące darmowych wtyczek, które dodają funkcjonalności do Twojej strony. Możesz zainstalować wtyczki do SEO, formularzy kontaktowych, galerii zdjęć i wielu innych.

Sprawdź nasz artykuł jak zainstalować wtyczki – KLIKNIJ TUTAJ

Oraz drugi artykuł o najlepszych wtyczkach do WordPress – KLIKNIJ TUTAJ

Krok 7: Opublikuj Stronę

Przejrzyj i opublikuj: Kiedy jesteś zadowolony z wyglądu i zawartości strony, opublikuj ją, klikając odpowiedni przycisk w panelu administracyjnym.

Krok 8: Promocja i Utrzymywanie Strony

Promuj swoją stronę: Udostępniaj linki do swojej strony na mediach społecznościowych, w swoich e-mailach i wszędzie, gdzie potencjalni czytelnicy mogą być zainteresowani Twoją treścią.

Utrzymuj regularne aktualizacje: Regularnie aktualizuj zawartość strony, dodawaj nowe posty na blogu i dbaj o to, aby wszystkie wtyczki i szablony były aktualne.

Podsumowanie

Tworzenie strony internetowej za darmo przy użyciu WordPressa jest możliwe dzięki jego łatwemu w użyciu interfejsowi, szerokim możliwościom personalizacji i dostępności darmowych szablonów i wtyczek. Postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem, a w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się profesjonalnie wyglądającą stroną internetową, gotową do przyciągania nowych odwiedzających.

Jedynym kosztem jest zakup hostingu i domeny, ale jest to inwestycja niezbędna i niezależna od wybranego kreatora stron.

Jeśli chcesz wykupić sprawdzony hosting dostosowany do WordPress, sprawdź naszą najnowszą ofertę. Więcej szczegółów ZNAJDZIESZ TUTAJ

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 6 =