Dlaczego warto używać Webmail do obsługi poczty?

WebMail Roundcube – poczta email bez instalacji

Instrukcja    Chcesz korzystać ze swojej prywatnej lub firmowej poczty, ale nie chcesz instalować programu do jej obsługi? W Wer.pl nie musisz tego robić – udostępniamy Wam Webmail Roundcube – to jest możliwość szybkiego dostępu do odbioru i wysyłania poczty bez instalacji programu. Webmail otwieramy przez dowolną przeglądarkę internetową – zalecamy Mozilla Firefox lub Chrome. Webmail zainstalowany jest na serwerze i dlatego to jest to rozwiązania zdecydowanie bezpieczniejsze, a Ty nie musisz dbać o aktualizację swojego klienta do poczty internetowej email

Jak zalogować się do Webmail

Aby zalogować się do WebMail wystarczy wpisać w pasku adresowym adres wg schematu:

poczta .+ nazwa własnej domeny w której mamy konto pocztowe,

np. mając konto ania@wer.pl - podajemy adres poczta.wer.pl

Po podaniu powyższego adresu pojawi nam się okienko logowania w którym należy podać adres email i hasło do swojego konta. Po wprowadzeniu danych dostępowych do konta email uzyskamy niezwłocznie dostęp do poczty email zgromadzonej na naszym koncie.

Webmail jest bezpieczny

    Webmail to rozwiązanie bezpieczne, używając minimalizujemy ryzyko przechwycenia hasła do naszego konta, jak to może mieć miejsce w popularnych programach pocztowych zainstalowanych na komputerze. Używając webmaila należy pamiętać, że nie powinniśmy zapisywać hasła do naszego konta email w przeglądarce, szczególnie jeśli otwieramy pocztę na obcym komputerze.


     Webmaila można używać na każdym komputerze bez konieczności jego instalowania, wystarczy przeglądarka internetowa. Dodatkowo w Webmailu znajdziemy dodatkowe funkcje w tym m. in.:
– kalendarz
– harmonogram zadań
– książka adresowa

Webmail Roundcube to narzędzie do konfiguracji konta email

     Po zalogowaniu do Webmail uzyskujemy dostęp do konfiguracji naszego konta email, w tym w szczególności:
– dostęp do ustawień antyspamowych
– filtry i reguły wiadomości
– zmiana hasła
– ustawienie automatycznego przekierowania,
– dodania aliasu,
– konfiguracji autorespondera
     Więcej informacji o tym narzędziu do obsługi poczty email i instrukcję użytkowania Webmaila znajdziesz na stronie Wer.pl 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =