Dlaczego warto używać Webmail do obsługi poczty?

Instrukcja     Chcesz korzystać ze swojej prywatnej lub firmowej poczty, ale nie chcesz instalować programu do jej obsługi? W Wer.pl nie musisz tego robić – udostępniamy Wam Webmail Roundcube – to jest możliwość szybkiego dostępu do odbioru i wysyłania poczty bez instalacji programu. Webmail otwieramy przez przeglądarkę internetową – np. Mozilla Firefox, Chrome – wystarczy wpisać w pasku adresowym adres wg schematu:

poczta .+ nazwa własnej domeny w której mamy konto pocztowe,

np. mając konto ania@wer.pl - podajemy adres poczta.wer.pl

    Webmail to rozwiązanie bezpieczne, używając minimalizujemy ryzyko przechwycenia hasła do naszego konta, jak to może mieć miejsce w popularnych programach pocztowych zainstalowanych na komputerze. Używając webmaila należy pamiętać, że nie powinniśmy zapisywać hasła do naszego konta email w przeglądarce, szczególnie jeśli otwieramy pocztę na obcym komputerze.


     Webmaila można używać na każdym komputerze bez konieczności jego instalowania, wystarczy przeglądarka internetowa. Dodatkowo w Webmailu znajdziemy dodatkowe funkcje w tym m. in.:
– kalendarz
– harmonogram zadań
– książka adresowa

     Po zalogowaniu do Webmail uzyskujemy dostęp do konfiguracji naszego konta email, w tym w szczególności:
– dostęp do ustawień antyspamowych
– filtry i reguły wiadomości
– zmiana hasła
– ustawienie automatycznego przekierowania,
– dodania aliasu,
– konfiguracji autorespondera
     Więcej informacji o tym narzędziu do obsługi poczty email i instrukcję użytkowania Webmaila znajdziesz na stronie Wer.pl 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

78 − = 70