Jak pobrać backup w panelu WebAs.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy kolejną funkcjonalność w panelu administracyjnym WebAs. Każdy nasz klient po zalogowaniu się do panelu webas ma możliwość samodzielnego uruchomienia i następnie pobrania kopii zapasowej swojego konta ftp oraz baz danych MySQL.

Do czego służy backup?

W każdym momencie gdy mamy problem ze swoją stroną, np. przez przypadek usuniemy jakąś zawartość lub np. po aktualizacji aplikacji WordPress wystąpią błędy, bądź wystąpi jakaś inna awaria możemy przywrócić zawartość konta ftp oraz bazy danych MySQL z kopii zapasowej. W ten sposób możemy odtworzyć stan naszej strony sprzed awarii.

Aby pobrać kopię zapasową należy zalogować się do panelu WebAs i z menu wybieramy Usługi/Kopie zapasowe i klikamy Wydaj kopię.

Następnie wybieramy:

  • typ obiektu (konto ftp, baza danych MySQL lub baza danych PostgreSQL),
  • datę kopii zapasowej,
  • czas dostępu do kopii zapasowej (od 15 min do max. 24 h – po tym czasie kopia nie będzie już dostępna do pobrania),
  • adres email do powiadomienia o uruchomieniu kopii oraz o wygaśnięciu ważności dostępu do kopii zapasowej
  • adres IP z jakiego można pobrać kopię – UWAGA: jeśli to pole zostawimy puste to dostęp będzie możliwy z dowolnego adresu IP – czyli każdy użytkownik internetu będzie miał dostęp do Twojej kopii zapasowej, oczywiście pod warunkiem, że zna dane autoryzacyjne.

Następnie klikamy przycisk Zapisz formularz.

Mamy już utworzone kopie zapasowe. Aby pobrać backup bazy danych wystarczy kliknąć link pobierz plik po prawej stronie.

Gdy chcemy pobrać dane kopii zapasowej konta ftp należy kliknąć na nazwę kopii aby wejść w jej szczegóły i tam znajdziemy dane dostępowe logowania się do konta ftp skąd można ściągnąć dane.

Kopie bezpieczeństwa są tworzone codziennie, raz na dobę, w nocy pomiędzy godziną 2:00 a 6:00. Backup jest dostępny do 4 dni wstecz + kopie archiwalne sprzed 7, 14, 21, 28 dni.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 − 13 =