Autoinstalator aplikacji – WordPress w kilka sekund

Autoinstalator aplikacji

Otwierasz swój własny biznes, zarejestrowałeś nazwę firmy, zarejestrowałeś nazwę domeny w internecie, zamówiłeś hosting więc następnym krokiem powinno być wykonanie swojej strony internetowej. Jeśli nie czujesz się na siłach i dysponujesz odpowiednim budżetem warto zamówić wykonanie profesjonalnej strony www w profesjonalnej agencji lub u webmastera. Alternatywnie możesz spróbować wykonać prostą stronę sam. Posiadając dobry współdzielony hosting lub serwer vps w Wer.pl masz możliwość skorzystania z autoinstalatora aplikacji, do którego dostęp znajdziesz w panelu administracyjnym WebAs.

Autoinstalator umożliwia uruchomienie różnego rodzaju aplikacji np. WordPress, dzięki której możesz utworzyć swoją stronę www praktycznie bez znajomości języka programowania. A może chcesz więcej? Postawić sklep online lub zainstalować oprogramowanie umożliwiające wygodne zarządzanie relacjami z klientami? Z autoinstalatorem aplikacji zrobisz to błyskawicznie.

Jak działa autoinstalator aplikacji ?

W panelu administracyjnym webas udostępniamy ponad 100 różnego rodzaju aplikacji. Dzięki autoinstalatorowi możesz szybko i wygodnie uruchomić wiele popularnych aplikacji bez konieczności pobierania ich z oficjalnej strony autora. Sam proces instalacji jest prosty i szybki. Po zalogowaniu do panelu WebAs ( Jak zalogować się do panelu WebAs ) w menu Usługi => Aplikacje wybierasz przycisk Nowa aplikacja. Po tej operacji powinna pojawić się lista aplikacji, którą można filtrować po nazwie, typie lub występowaniu polskiej wersji.

Gdy już wybierzesz interesującą Cię aplikację należy jeszcze podać kilka podstawowych informacji konfiguracyjnych jak wersja, lokalizacja, adres strony na której ma być zainstalowana, dane autoryzujące (login, hasło do aplikacji, adres email). Następnie zatwierdzamy wszystko przyciskiem Wyślij i w dosłownie kilka – kilkanaście sekund system powinien nam zainstalować na koncie ftp naszą wymaganą aplikację.

Jakiego rodzaju aplikacje możesz zainstalować?

Autoinstalator udostępnia nam możliwość zainstalowania aplikacji, które mogą wspomóc nasz biznes, w tym między innymi aplikacje następującego typu:

– CRM – czyli aplikacje do zarządzania relacjami z klientem, w tym m. in. SugarCRM, FengOffice, SuiteCRM i inne

– CMS – (Content Management System – po polsku System Zarządzania Treścią) – znajdziemy tu najpopularniejsze na świecie aplikacje WordPress. Do głównych zalet WordPress zaliczmy to, że nie wymaga on znajomości języka PHP czy HTML, dzięki czemu jest bardzo łatwy w użyciu. Do silnika WordPress można doinstalować ogromną ilość darmowych wtyczek, umożliwiających dostosowanie strony do indywidualnych potrzeb i celów. Podobnie jest z szablonami. Oprogramowanie oferuje mnóstwo darmowych i płatnych szablonów dla każdego rodzaju branży.
Jeszcze bardziej zaawansowanym oprogramowaniem typu Open Source jest Joomla. To edytor z którego najczęściej korzystają programiści i który doskonale się sprawdzi przy tworzeniu nawet bardziej złożonych stron internetowych.

– e-handel – jeśli chcesz rozwijać swój biznes w sieci to warto zwrócić uwagę na takie pozycje jak PrestaShop czy Magento. Są to dwie najpopularniejsze platformy, z pomocą których każdy jednym kliknięciem będzie mógł uruchomić swój własny sklep internetowy. Aplikacja PrestaShop jest dedykowana dla małych i średnich e-sklepów, jest prosta w obsłudze i wyposażona w intuicyjny i wygodny w użytkowaniu panel administracyjny.  Platforma zapewnia pomoc techniczną w języku polskim, dostępną na oficjalnej stronie www. Dla dużych sklepów dostępna jest platforma Open Source o nazwie Magento, która wyposażona jest w złożony panel administracyjny, w pełni skalowalna. Posiada funkcję łatwej optymalizacji SEO i SEM oraz rozbudowany system raportowania oraz analiz.

– Społecznościowe: phpBB to aplikacja webowa wykorzystywana do tworzenia systemów forów dyskusyjnych. Alternatywnie można też skorzystać z XMB Forum, Dada Mail czy Elgg

– do zarządzania czasem i kalendarzem

– Pliki i Zdjęcia – do zarządzania plikami np. OwnCloud , czy zdjęciami Zenphoto. Aplikacje sprawdzą się przy przechowywaniu plików, fotografii i zarządzaniu, szczególnie w sytuacji gdy istnieje potrzeba ich archiwizacji, zarządzania wersjami i uprawnieniami.

– Edukacyjne – np. platforma e-learningowa Moodle, dostępna przez przeglądarkę, wykorzystująca sieci teleinformatyczne do zdalnego nauczania. Zaletą platformy jest jej powiązanie z Moodle Cloud, czyli miejscem, gdzie lokowane są kursy gości oraz z Moodle Mobile App, czyli aplikacją mobilną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

49 − 40 =