Autoinstalator aplikacji – WordPress w kilka sekund

Autoinstalator aplikacji

Ikonki aplikacji

Otwierasz swój własny biznes, zarejestrowałeś nazwę firmy, zarejestrowałeś nazwę domeny w internecie, zamówiłeś hosting, następnym krokiem powinno być wykonanie swojej strony internetowej. Jeżeli nie czujesz się na siłach i dysponujesz odpowiednim budżetem, warto zamówić wykonanie profesjonalnej strony www w profesjonalnej agencji lub u webmastera. Alternatywnie możesz spróbować wykonać prostą stronę sam. Posiadając dobry współdzielony hosting lub serwer vps w dobrej firmie hostingowej np. w Wer.pl masz możliwość skorzystania z autoinstalatora aplikacji, do którego dostęp znajdziesz w panelu administracyjnym WebAs.

autoinstalator aplikacji

Autoinstalator umożliwia uruchomienie różnego rodzaju aplikacji np. WordPress, dzięki której możesz stworzyć własną stronę www bez znajomości języka programowania. A może chcesz więcej? Postawić sklep internetowy online lub zainstalować oprogramowanie umożliwiające wygodne zarządzanie relacjami z klientami (CRM)? Z autoinstalatorem aplikacji zrobisz to błyskawicznie.

Jak działa autoinstalator aplikacji?

W panelu administracyjnym Webas udostępniamy ponad 100 różnego rodzaju aplikacji. Dzięki autoinstalatorowi możesz szybko i wygodnie uruchomić wiele popularnych aplikacji bez konieczności pobierania ich z oficjalnej strony autora. Sam proces instalacji jest prosty i szybki. Po zalogowaniu do panelu WebAs ( Jak zalogować się do panelu WebAs) w menu Usługi => Aplikacje wybierasz przycisk Nowa aplikacja. Po tej operacji powinna pojawić się lista aplikacji, którą można filtrować po nazwie, typie lub występowaniu polskiej wersji.

katalog aplikacji

Gdy już wybierzesz interesującą aplikację, należy jeszcze podać kilka podstawowych informacji konfiguracyjnych, takich jak wersja, lokalizacja, adres strony na której ma być zainstalowana dany program, dane autoryzujące (login, hasło do aplikacji, adres email). Następnie zatwierdzamy wszystko przyciskiem Wyślij i w dosłownie kilka – kilkanaście sekund system sam zainstaluje na koncie ftp naszą wymaganą aplikację.

Jakiego rodzaju aplikacje możesz zainstalować?

Autoinstalator udostępnia nam możliwość zainstalowania aplikacji, które mogą wspomóc nasz biznes. Aplikacje dostępne w WebAs pogrupowane są tematycznie.

CRM

CRM (Customer Relationship Management) to typ aplikacji do zarządzania relacjami z klientem. CRM składa się z zestawu funkcji i obiektów, których zadaniem jest gromadzić i opisać wszelkie kontakty i współpracę z klientem. Baza danych systemu CRM w zawiera dane z informacjami o konkretnych klientach, ale również potencjalnych klientach, opisuje kontakty nasze organizacji z przedstawicielami klienta telefony, maile, i inne korespondencje. W CRM gromadzi się często informacje o konkurencji.

Dostępny w CRM moduł listy zadań i kalendarz to wsparcie, które pozwala realizować codzienną pracę i kontakty z kontrahentami. Pomagają one systematyzować wszelkie działania, a informacje tam zgromadzone są również często wsparciem wewnętrznym dla współpracowników. W tej grupie programów znajdziemy takie aplikacje jak m.in. SugarCRM, FengOffice, SuiteCRM i inne.

Ciekawą grupą programów są aplikacje do obsługi zgłoszeń klientów. W tej grupie znajdziemy aplikację osTicket, która jest jednym z najlepszych systemów biletowych typu open source (darmowych). Aplikacja pozwala w nam w łatwy i przejrzysty sposób zarządzać zgłoszeniami tworzonymi przez użytkowników za pośrednictwem poczty email czy rozmów telefonicznych. Dodatkowo osTicket posiada rozbudowane API, z pomocą którego można integrować ją z innymi systemami. Dzięki aplikacji będziemy mogli uporządkować zgłoszenia klientów, kierować je do odpowiednich działów, przydzielać zgłoszenia do konkretnych pracowników i jednocześnie zapobiegać jednoczesnym odpowiedziom na to samo zgłoszenie przez wielu pracowników.

CMS

CMS (Content Management System – po polsku System Zarządzania Treścią) – w grupie tej znajdziemy najpopularniejsze na świecie aplikacje do zarządzania np. WordPress. Do głównych zalet WordPress zaliczmy to, że nie wymaga on znajomości języka PHP czy HTML, dzięki czemu jest bardzo łatwy w użyciu. Do silnika WordPress można doinstalować ogromną ilość darmowych wtyczek (tzw. plugin), umożliwiających dostosowanie strony do indywidualnych potrzeb i celów. Podobnie jest z szablonami. Oprogramowanie oferuje mnóstwo darmowych i płatnych szablonów dla każdego rodzaju branży. Szczegółową instrukcję instalacji WordPress znajdziesz tutaj.

Jeszcze bardziej zaawansowanym oprogramowaniem typu Open Source jest Joomla. To edytor, z którego najczęściej korzystają programiści i który doskonale się sprawdzi przy tworzeniu nawet bardziej złożonych stron internetowych.

e-Handel

Jeżeli pragniesz rozwijać swój biznes w sieci to warto zwrócić uwagę na aplikacje z grupy e-handel, a w szczególności takie programy jak PrestaShop czy Magento. Są to dwie najpopularniejsze platformy, z pomocą których każdy jednym kliknięciem będzie mógł uruchomić swój własny sklep internetowy. Aplikacja PrestaShop jest dedykowana dla małych i średnich e-sklepów, jest prosta w obsłudze i wyposażona w intuicyjny i wygodny w użytkowaniu panel administracyjny. Platforma zapewnia pomoc techniczną w języku polskim, dostępną na oficjalnej stronie www. Dla dużych sklepów dostępna jest platforma Open Source o nazwie Magento, która wyposażona jest w złożony panel administracyjny, w pełni skalowalna. Posiada funkcję łatwej optymalizacji SEO i SEM oraz rozbudowany system raportowania oraz analiz.

Uwaga: Aplikacja PrestaShop z uwagi na brak wsparcia (możliwości instalacji) z poziomu autoinstalatora wymaga samodzielnej instalacji, która nie jest jednak trudna – więcej informacji w temacie znajdą Państwo tutaj.

Społecznościowe

Do aplikacji społecznościowych należy m.in. phpBB – to aplikacja webowa wykorzystywana do tworzenia systemów forów dyskusyjnych. Alternatywnie można też skorzystać z XMB Forum, Dada Mail czy Elgg.

Pliki i Zdjęcia

Grupa Pliki i Zdjęcia – to aplikacje do zarządzania plikami np. OwnCloud , czy zdjęciami Zenphoto. Sprawdzają się one przy przechowywaniu plików, fotografii i zarządzaniu, szczególnie w sytuacji gdy istnieje potrzeba ich archiwizacji, zarządzania wersjami i uprawnieniami. W aplikacji OwnCloud w prosty sposób można udostępnić pliki wewnątrz „chmury” pomiędzy pojedynczymi użytkownikami lub grupami użytkowników, a także publicznie – zabezpieczone hasłem dostępu oraz ograniczone czasem dostępności.

Edukacyjne

W grupie aplikacji edukacyjnych dostępna jest m.in. np. platforma e-learningowa Moodle, dostępna przez przeglądarkę, wykorzystująca sieci teleinformatyczne do zdalnego nauczania. Zaletą platformy jest jej powiązanie z Moodle Cloud, czyli miejscem, gdzie lokowane są kursy gości oraz z Moodle Mobile App, czyli aplikacją mobilną.

Inne

Wśród pozostałych aplikacji możemy znaleźć m.in. te do zarządzania czasem i kalendarzem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 2