Przekierowanie domeny w DNS na inny adres IP

Czasami zachodzi potrzeba przekierowania domeny na inny adres serwera. Mając do dyspozycji dobry panel do zarządzania DNS domenami można to wykonać w prosty sposób.

  1. Aby przekierować domenę na inny adres IP serwera należy zalogować się do panelu WebAs . Następnie należy przejść do menu Usługi => Rekordy => DNS , a następnie w polu Domena wybrać stosowną domenę dla której DNSy chcemy zmienić.

2. I teraz ważna uwaga – jeżeli wszystkie usługi z danej domeny chcemy przekierować na inny serwer to możemy odrazu przejść do punktu 4 . W przeciwnym wypadku, to jest jeśli chcemy pozostawić pocztę na dotychczasowym serwerze, należy dodać nową subdomenę i skierować ją na adres dotychczasowego serwera. Aby to wykonać wybieramy przycisk Nowy Rekord i uzupełniamy formularz. Poniżej w przykładzie dla domeny apartament88.eu:
– Dodajemy subdomenę o nazwie poczta.apartament88.eu
– Wskazujemy Typ: A – adres IP hosta
– W polu Wartość wskazujemy jej dotychczasowy adres IP: 94.152.131.196

Jeśli nie jesteś pewien jaki adres IP ma twój serwer to znajdziesz go w lewym dolnym rogu panelu WebAs.

3. Jeśli chcemy pozostawić pocztę na dotychczasowym serwerze to w następnym kroku należy odnaleźć i przejść do edycji rekordu typu MX:

Podczas edycji rekordu MX (dla poczty) należy wskazać nowo dodany w punkcie 2 rekord subdomeny dla poczty – w przykładzie

4. Ostatnim etapem jest odnalezienie i edycja rekordu A dla głównej domeny i wskazanie w niej docelowego serwera pod którym ma być widoczna nasza domena główna – poniżej w przykładzie dla domeny głównej apartament88.eu wskazujemy zewnętrzny adres IP serwera 85.190.240.132

Po zapisaniu formularza trzeba odczekać na propagację zmian w systemie DNS na serwerach w internecie. Czas takiej propagacji jest uzależniony od wartości TTL, które wcześniej były przypisane do rekordów domeny.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 8