Bezpieczna poczta – kontrola zawartości poczty

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest poczta elektroniczna w dzisiejszej firmie. Bezpieczna komunikacja za pomocą poczty e-mail jest podstawą działalności każdej firmy.

Z tego też względu chcemy zwrócić Państwa uwagę na kwestię bezpieczeństwa użytkowania kont e-mail przez jej użytkowników.
Niestety często zdarza się tak, że użytkownicy łączą się ze swoją pocztą w sposób niezabezpieczony (bez użycia szyfrowania SSL) za pomocą obcych (ogólnodostępnych) sieci internetowych np. w centrum handlowym, pociągu, kawiarni.
Takie działanie jest niebezpieczne ponieważ dane logowania mogą zostać przechwycone przez nieuprawnione osoby i co za tym idzie może dojść do włamania na nasze konto.


W dobrej firmie istnieją mechanizmy weryfikacji kont email, np. poprzez mechanizm kontroli nadmiernego usuwania poczty.

W Wer.pl każdy administrator poczty ma możliwość włączenia dla swojej domeny usługi monitoringu usuwania poczty. Aby to zrobić wystarczy zalogować się do panelu webas i wejść w Usługi/Poczta/zakładka Domeny oraz kliknąć na nazwę domeny pocztowej.

Następnie na dole strony należy zaznaczyć checkboxa Monitoruj usuwanie poczty.

Przy włączaniu usługi monitoringu ustawiamy wartość w MB (wartość ta dotyczy pojedynczego konta email) po jakiej dostajemy alert oraz adres email na jaki ten alert zostanie wysłany.
Gdy wielkość usuwanych wiadomości przekroczy podaną wartość dostaniemy z systemu wiadomość z ostrzeżeniem, że poczta z serwera została usunięta i możemy zweryfikować czy użytkownik zrobił to świadomie czy przez przypadek a może doszło do nadużycia.
Jest to o tyle istotne, że gdyby się okazało, że dane zostały usunięte przypadkowo lub poprzez włamanie to dostając taki alert możemy przywrócić usunięte dane z kopii zapasowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 − 59 =