Certyfikat SSL zainstalowany – komunikat: niezabezpieczone połączenie.

Twoje połączenie z tą witryną nie jest w pełni bezpieczne.

Zainstalowaliśmy certyfikat SSL na serwerze, a pomimo tego przy adresie strony wyświetlana jest kłódka z wykrzyknikiem. (Przeglądarka Firefox)

Po kliknięciu na tą ikonkę pojawia się informacja, że strona nie jest zabezpieczona.


Komunikat w przeglądarce Firefox

Komunikaty w innych przeglądarkach.


Komunikat w przeglądarce Google Chrome:Komunikat w przeglądarce Opera:Jak rozwiązać problem z niezabezpieczoną stroną?


Należy pamiętać o tym, że aby strona była w pełni zabezpieczona certyfikatem to musi być w pełni dostosowana do tego tj. wszelkie linki zawarte w kodzie strony (adresy) do stron lub grafiki powinny być zapisane z przedrostkiem „https://” zamiast „http://” i wtedy adres strony w przeglądarce Firefox wygląda tak:Trzeba przeglądnąć pliki naszej strony internetowej i na każdej stronie gdzie znajdziemy odnośniki http:// zamienić w linkach „http://” na „https://”

Jeśli w kodzie strony są jakieś odnośniki (linki) do adresów po „http://” to pomimo zainstalowania certyfikatu w adresie strony w przeglądarce Firefox będzie kłódeczka z wykrzyknikiem lub komunikat „Niezabezpieczona” w Google Chrome.

Poprawnie zabezpieczona strona komunikaty w innych przeglądarkach.


Jeśli nasza strona internetowa ma zainstalowany certyfikat SSL oraz jest poprawnie dostosowana to w przeglądarkach internetowych przy adresie strony pojawia się ikonka kłódki. Po kliknięciu na kłódkę mamy komunikat o bezpiecznym połączeniu.


Komunikat w przeglądarce Google Chrome:Komunikat w przeglądarce Opera:Jak szukać na stronie czy mamy linki http://


Aby znaleźć niepoprawne odnośniki „http://” możemy skorzystać ze źródła strony w przeglądarce. Klikamy prawym przyciskiem myszy na naszej stronie www i z rozwijanej listy wybieramy „Pokaż źródło strony”Po wyświetleniu na ekranie źródła naszej strony www mamy możliwość wyszukania za pomocą skrótu crtl + F wszystkich odnośników z http:// jak na załączonym obrazku poniżej:


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − 26 =