Certyfikat SSL zainstalowany – komunikat: niezabezpieczone połączenie.

Twoje połączenie z tą witryną nie jest w pełni bezpieczne.

Zainstalowaliśmy certyfikat SSL na serwerze, a pomimo tego przy adresie strony wyświetlana jest: kłódka z wykrzyknikiem (w przypadku przeglądarki Firefox), komunikat „Niezabezpieczona” (przeglądarki Google Chrome, Microsoft Edge).

Po kliknięciu na tą ikonkę pojawia się komunikat, że strona nie jest zabezpieczona.

niezabezpieczone połączenie
Komunikat w przeglądarce Firefox

Komunikaty w innych przeglądarkach.

Komunikat w przeglądarce Google Chrome:

połączenie nie jest w pełni bezpieczne

Komunikat w przeglądarce Opera:

połączenie nie w pełni bezpieczne

Jak rozwiązać problem z niezabezpieczoną stroną?

Należy pamiętać o tym, że aby strona była w pełni zabezpieczona certyfikatem to musi być w pełni do tego dostosowana tj. wszelkie linki zawarte w kodzie strony (czyli adresy) do stron lub grafiki powinny być zapisane z przedrostkiem „https://” zamiast „http://” i wtedy adres strony w przeglądarce Firefox wygląda tak:

połączenie zabezpieczone

W tym celu należy przeglądnąć pliki naszej strony internetowej i wszędzie tam gdzie znajdziemy odnośniki http:// zamienić je w linkach na „https://”

Jeśli w kodzie strony są jakieś odnośniki (linki) do adresów po „http://” to pomimo zainstalowania certyfikatu w adresie strony w przeglądarce będzie kłódka z wykrzyknikiem (Mozilla Firefox) lub komunikat „Niezabezpieczona” w Google Chrome.

Poprawnie zabezpieczona strona komunikaty w innych przeglądarkach.

Jeśli nasza strona internetowa ma zainstalowany certyfikat SSL oraz jest poprawnie dostosowana, wtedy w przeglądarkach internetowych przy adresie strony pojawia się ikonka kłódki. Po kliknięciu na kłódkę pojawia się komunikat o bezpiecznym połączeniu.

Komunikat w przeglądarce Google Chrome:

połączenie jest bezpieczne

Komunikat w przeglądarce Opera:

połączenie jest bezpieczne

Jak szukać na stronie czy mamy linki http://

Aby znaleźć niepoprawne odnośniki „http://” możemy skorzystać ze źródła strony w przeglądarce. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na naszej stronie www i z rozwijanej listy wybieramy „Pokaż źródło strony”.

pokaż źródło strony

Po wyświetleniu na ekranie źródła naszej strony www mamy możliwość wyszukania za pomocą skrótu crtl + F wszystkich odnośników z http:// jak na załączonym obrazku poniżej:

wyszukanie http://

Żeby dowiedzieć się jak ważny jest poprawnie działający certyfikat SSL zapraszam do artykułu: Zwiększ wiarygodność swojej strony z certyfikatem.

.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

72 + = 77