Onet i Wirtualna Polska zamykają swoje platformy blogowe

W wyniku rosnącego znaczenia mediów społecznościowych i malejącej popularności platform blogowych, Onet i Wirtualna Polska podjęły decyzję o zakończeniu działalności serwisów Bloog.pl oraz Blog.pl. Decyzje te tłumaczone są znacznymi spadkami odwiedzalności oraz zmianami, które nastąpiły w środowisku influencerskim. Swoje blogi na platformach prowadziło wiele znanych osób, w tym dziennikarzy, artystów i polityków. Pożegnaj się z platformą, ale nie blogiem Internauci zostali mailowo poinformowani o datach zamknięcia serwisów. W przypadku Blog.pl jest to 31 stycznia, natomiast Bloog.pl będzie funkcjonował do 31 marca. Po tych terminach wszystkie materiały zostaną automatycznie usunięte, dlatego też jest to ostatni dzwonek, aby przenieść swoje blogi na platformę WordPress i poinformować czytelników o nowych nazwach domen. Zarówno w przypadku platformy Blog.pl, jak i Bloog.pl, nie ma możliwości zachowania dotychczasowego adresu bloga czy też ustawienia przekierowania na nowy adres. Dlatego też, aby móc przenieść dotychczasową zawartość strony, konieczny jest zakup domeny oraz hostingu. Kupując go w Wer.pl (49 złotych brutto za rok), domenę PL otrzymasz gratis. Jak przenieść swojego bloga do Wer.pl? Aby zaimportować treści z bloga, skorzystaj z opcji „Eksportuj”, która jest dostępna w panelu zarządzania.

Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich stron, wpisów, notek, zdjęć i komentarzy, w opcjach „Wybierz co chcesz wyeksportować”, zaznacz „Wszystkie treści”. Utworzony plik zapisz na swoim komputerze.

Dzięki autoinstalatorowi CMS-ów, który jest dostępny w Wer.pl, zainstalujesz WordPress’a za pomocą kilku kliknięć myszką, natomiast wtyczka do przenoszenia treści Duplicator, pozwoli Ci w łatwy sposób zaimportować plik z twoimi treściami blogowymi. Pamiętaj także, że WordPress daje możliwość wyboru wśród setek szablonu, dzięki czemu twój blog może zyskać znacznie lepszy wygląd. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych, skontaktuj się z naszą obsługą. Szybko i fachowo pomożemy Ci rozwiązać problem. Możesz również zlecić nam przeniesienie swojego bloga.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 70 = 80