Hosting bez tajemnic, czyli przewodnik po parametrach technicznych.

Hosting bez tajemnic, czyli przewodnik po parametrach technicznych

Oferty na usługi hostingowe często konstruowane są w ten sposób, aby zwabić Klienta atrakcyjną promocją, a początkujący użytkownik może nie zdawać sobie sprawy, że proponowany pakiet nie będzie pasował do jego oczekiwań. Dlatego też, nawet jeśli specyfikacja techniczna hostingu może być nie do końca dla nas jasna, to warto się z nią zapoznać, aby w dalszym etapie nie borykać się z problemami z funkcjonowaniem witryny. To bowiem przede wszystkim parametry użytkowe będę wpływać na nasze zadowolenie. Poniżej prezentujemy krótką ściągę po tych najważniejszych.

Powierzchnia konta hostingowego

W większości przypadków będzie to pierwszy parametr, który zobaczymy przeglądając specyfikację techniczną hostingu. Określa on ilość danych, które mogą być przechowywane na wybranym przez nas serwerze. Kalkulując, jaka powierzchnia będzie nam potrzebna, powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno pliki systemowe, jak i multimedialne (pliki dźwiękowe, graficzne, filmy itp.) Ilość potrzebnego miejsca zależy tak naprawę od wielkości projektowanych serwisów i planowanych usług. Warto również pamiętać, że w trakcie trwania usługi możemy zmienić pakiet na wyższy, tym samym zyskując lepsze parametry poszczególnych zasobów. Istotną rolę obecnie odgrywa również sposób przechowywania poczty. Jeśli będziemy chcieli ją mieć zawsze pod ręką na serwerze musi uwzględnić to w swoich obliczeniach. Często zdarza się tak, że najwięcej powierzchni pochłania nam właśnie poczta.

Transfer miesięczny

Miesięczny transfer określa liczbę danych, które mogą być przesyłane do i z serwera w przeciągu miesiąca. W przypadku przekroczenia limitu, istnieje możliwość jego zwiększenia za dodatkową opłatą. W Wer.pl transfer danych jest nielimitowany, dzięki czemu nie ryzykujemy przerw w funkcjonowaniu witryny w przypadku dużej ilości odwiedzających.

Liczba stron www

Liczba stron www to parametr, który mówi nam o tym, ile samodzielnych stron możemy umieścić w ramach usługi hostingu. Jeśli korzystamy z płatnego hostingu, zazwyczaj nie ma w tym obszarze ograniczeń. Zanim jednak utworzymy kolejną witrynę, upewnijmy się czy na naszym koncie hostingowym, nie zabraknie miejsca na przechowywanie plików strony oraz baz danych.

Liczba baz danych

Liczba baz danych określa ilość baz danych, które można uruchomić w ramach określonego pakietu hostingowego. Bazy danych – jak sama nazwa wskazuje – stosowane są do przechowywania danych. Są niezbędne do poprawnego funkcjonowania dynamicznych stron www oraz sklepów internetowych. Wybierając ofertę hostingową z nielimitowaną ilością baz danych, zyskujemy wygodę tworzenia usług internetowych, które je wykorzystują.

Backup

Backup to nic innego jak kopia zapasowa obejmująca wszystkie dane. Łatwo przywracane kopie zapasowe, gwarantują bezpieczeństwo dla naszej strony www. Dzięki temu, że są wykonywane regularnie, mamy możliwość odtworzenia danych w dowolnym momencie.

Instalator aplikacji

Instalator aplikacji to zbiór CMS-ów i skryptów, który możemy zainstalować w łatwy i szybki sposób. Nie musimy martwić się o to, jak należy pobrać i wgrać pliki czy też je skonfigurować, aby wszystko poprawnie działało. Otrzymujemy również pewność, że wybrana aplikacja będzie kompatybilna z naszym hostingiem.

Nie należy zapominać również, że nawet najlepszej usłudze mogą przytrafić się chwilowe problemy w funkcjonowaniu. Istotne jest, abyśmy w takiej sytuacji mogli liczyć na sprawną komunikację i szybkie rozwiązanie problemu. Jeśli twoja aktualna firma hostingowa zawodzi, skontaktuj się z nami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

86 − = 76