Siła filmików video w mediach społecznościowych i nie tylko!

Obraz i tekst

To, że obraz przebija tekst, wiemy nie od dziś. Od dłuższego czasu, nie tylko w świecie marketingu, ale także w świecie informacji, obraz jest w stanie przekazać więcej niż tysiąc słów. Pobudza do dyskusji, porusza ważne problemy lub zachwyca ciekawym podejściem do tematu.

Obraz, video Jest doskonałym nośnikiem odpowiadającym trendom XXI wieku. Łatwiej zapada w pamięć, wywołuje w nas emocje i pozwala na chwilkę oderwania się od rzeczywistości. Jak jednak wykorzystać video do zwiększenia rozpoznawalności marki i przyciągnięcia klientów?

Reklama wirusowa na Facebooku

Ile razy zdarzyło się Wam, że dostaliście od znajomego reklamę na Facebooku, która Was zwyczajnie zachwyciła. Była zabawna, wzruszająca lub po prostu poruszała ciekawą sprawę. Odnosiła się do bieżącego problemu społecznego lub sprawiała, że śmialiście się do rozpuku.

Jeśli tak sytuacja nie jest Wam obca, to otrzymaliście reklamę wirusową. Wrzucony przez firmę filmik na YouTube rozchodzi się z szybkością błyskawicy i jest podsyłany przez komunikatory społeczne z powodu treści jaką zawiera.

Tysiące udostępnień i wysłanych wiadomości na Facebooku wraz z reklamą video, która przechodzi z „rąk do rąk”.

Siła filmiku powoduje łańcuszek, a kolejne osoby podsyłają sobie go na bieżąco, dzięki czemu bez większego wkładu firmy, reklama rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Film nie jest traktowany jako spam a produkt lub usługa, którą promuje, staje się bliższa potencjalnym klientom.

Już za niedługo będziemy mogli umieszczać także filmy zamiast zdjęć profilowych. Otworzy to drzwi do promowania kolejnych usług poprzez sam profil Facebookowy. Czy ta funkcja również odniesie sukces?

Video na Instagramie

Instagram już od jakiegoś czasu pozwolił na umieszczanie krótkich, 15- sekundowych filmików na swoich profilach. Wydaje Ci się, że 15 sekund to mało? Nic bardziej mylnego. Jest to doskonały pomysł na to, aby w filmik wydał się potencjalnym klientom bardziej naturalny. Możemy umieścić fajną zajawkę, krótką wypowiedź lub migawkę z ważnego wydarzenia firmy. Taki filmik może być zrobiony w formie gifa (jednak zapisany jako format mp4), z ujęciami klatkowymi. Wtedy w kilku ujęciach możemy pokazać krótką historię np. przepisu, zmiany fryzury, stworzenia makijażu i całej masy innych rzeczy.

Największą zaletą filmu na Instagramie jest jego…czas. Włączając video wiemy, że nie zajmie on nam więcej niż 15 sekund, przez co chętniej zobaczymy, co ma nam do zaproponowania wybrana marka, nie tracąc zbyt dużo czasu.

Video website background- czyli film w tle strony www

Kolejnym zastosowaniem reklamy video może być umieszczenie jej w tle strony. Oczywiście, nie mówimy tutaj o klasycznej reklamie telewizyjnej. Raczej o pomysłowym filmiku zawierającym podsumowanie naszej działalności. Jeśli nasza strona dotyczy wynajmu barów na wesela, umieśćmy w tle ciekawy pokaz barmański. Jeśli posiadamy sklep z ciuchami, możemy wrzucić migawki z najnowszych wybiegów mody lub ruchomą sesję z naszą linią ubrań. W sklepie dla zwierzaków świetnie sprawdzi się wzruszający film dotyczący szczeniaków. Pomysłów jest wiele, ważne by przyciągały klientów. Plusem może być ciekawy podkład muzyczny, który będzie kojarzony z naszą stroną.

Vlogi – nowa forma bloga

Pojęcie vloga łączy w sobie dwa słowa: video oraz blog. Dziś, w świecie gdzie ciągle gdzieś się spieszymy, a szukana informacja jest nam potrzebna na już, prowadzenie vloga firmowego to świetny pomysł! Łatwo i przyjemnie możemy opowiedzieć o najnowszych trendach, pokazać wybrany tutorial z wybranej branży lub przekazać zabawne treści. W końcu nie bez powodu wybrane vlogi cieszą się kilkutysięczną popularnością a ich gwiazdy zarabiają całkiem pokaźne sumy!

O ile przecież łatwiej jest nałożyć skomplikowany makijaż lub ugotować wybrany obiad, kiedy mamy okazję obejrzeć na filmiku, krok po kroku, w jaki sposób to zrobić.

Filmik trafia w serce

To tylko niektóre przykłady kanałów, dzięki którym filmy mogą przynieść nam popularność, lepszą rozpoznawalność marki lub zwiększenie sprzedaży.

Mimo, że wrzucenie filmiku na Facebooka, YouTuba czy Vloga wydaje się łatwe, to nie możemy zapominać o jego jakości. Nikt nie chce oglądać przecież szumiących i trzeszczących nagrań. Postarajmy się zatem docenić osoby oglądające nasze reklamy i filmy video i zatroszczmy się o to, by były one dopracowane do ostatniego szczegółu.

Wplatajmy zabawne sceny, bawmy się wizją i sprawmy, że treści przekazywane w reklamach i tutorialach będą bliskie naszym obserwatorom. Niech nasze filmiki trafiają w pamięć i serce, bo tylko wtedy będziemy mogli osiągnąć sukces.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =