Wtyczki WordPress, dzięki którym Twoja strona stanie się łatwa i przyjemna w zarządzaniu.

Czy warto używać wtyczek w WordPress

WordPress jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań dla osób stawiających swoje strony w celach zarówno prywatnych jak i firmowych. Łatwa i prosta obsługa panelu pozwala na tworzenie szybkich wpisów, dobierania grafik czy układu menu. Niestety, WordPress (WP) bez odpowiednich rozszerzeń po dłuższym użytkowaniu może nam się wydawać bardzo ograniczony. Oto lista wtyczek (plugin), które znacznie ułatwią nam pracę z naszą witryną.

1. BackWPup

backWPup-300x142

Któż z nas nie bawił się kiedyś ustawieniami swojej witryny. Co jednak, gdy przez jeden zły ruch całkowicie się ona posypie? Na szczęście istnieje BackWPup, dzięki któremu możesz tworzyć kopie zapasowe swojej strony w dowolnym momencie. Miejsce docelowe kopii wybieramy sami. Możemy przechowywać ją na serwerze, otrzymywać na maila lub utrzymywać na zewnętrznym serwerze typu Dropbox, serwer Amazonu czy Microsoft’u. Nie ryzykuj utraty swoich danych, zrób kopię zapasową i już.

2. Google Analytics Dashboard for WP

google-analytics-logo

Google Analystics znany jest chyba wszystkim użytkownikom stron internetowych. Lubimy być na bieżąco ze wszystkimi statystykami dotyczącymi naszej strony. Jeśli jednak zależy nam na szybkim podglądzie warto zainstalować powyższą wtyczkę. Zaraz po jej zainstalowaniu będziemy mogli zobaczyć wszelkiego rodzaju raporty bez konieczności logowania się do panelu ze statystykami Google.

3. Yoast WordPress SEO

images

Nasze wpisy powinny być tak przygotowywane, aby jak najwięcej osób chciało je czytać. Warto więc użyć tej wtyczki aby zobaczyć, ile pracy jeszcze przed nami. Tak jak w sygnalizacji świetlnej, wtyczka przypisze odpowiedni kolor do naszego posta.

– czerwony – wpis jest słabo zoptymalizowany.

– pomarańczowy- okej, ale czeka nas sporo pracy.

– zielony- jest okej. Strona jest dobrze zoptymalizowana.

4. Polylang

0

Korzystasz z anglojęzycznego szablonu? Chcesz aby Twoje wpisy wyświetlały się w innym języku? A więc potrzebujesz odpowiedniego tłumacza. W takim wypadku warto pokusić się o wgranie właśnie Polyang. Szybki i łatwy sposób aby Twoja strona stała się multi-językowa.

5. Advanced Custom Fields

acf-logo

Twórz swoją witrynę od podstaw bez wiedzy programistycznej! Ta wtyczka umożliwi Ci dodawanie pól tekstowych lub graficznych na stronie. Jest to brakujące ogniowo łączące klasycznego WordPressa i autorskiego CMS. Kreuj swoją witrynę bez ograniczeń.

6. SoSlider – Social Slider for WordPress

SocialMedia_Marketing

Social media to jedna z najlepszych dróg do spopularyzowania naszej strony. Aby Twoi użytkownicy mogli szybko i łatwo przejść z witryny do portali społecznościowych, warto zainstalować właśnie SoSilidera. Obsługuje on platformy takie jak: Pinterest, Facebook, Twitter czy Google +. Wystarczy dodać adres społecznościowych a z boku strony pojawi się slajd z oznaczeniem wybranej platformy.

Rozszerzenie listy – piszcie do nas!

Czy Waszym zdaniem na naszej liście powinny pojawić się dodatkowe wtyczki? Jeśli tak, piszcie  w komentarzach która wtyczka waszym zdaniem rewelacyjnie sprawdza się w obsłudze WordPressa. Czekamy na wasze propozycje.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 43 = 52