4 sposoby na zwiększenie ruchu na stronie

Wyślij zaproszenie na swoją stronę

Ocenia się, że obecnie w internecie istnieje około 1 miliarda stron www. Większość z nich pozostaje jednak zupełnie niezauważona. Dlaczego tylko niektórym serwisom udaje się przebić, stają się znane i zarabiają na siebie? Na pewno dużo zależy od treści, ale jeszcze więcej od reklamy jaka im towarzyszy. Co zrobić, aby nasza firmowa lub hobbistyczna strona przyciągała więcej osób?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie popularności strony. Zanim jednak omówimy sobie najskuteczniejsze z nich musimy pamiętać o najważniejszej zasadzie – dobry produkt sprzedaje się sam. Zasada jest banalnie prosta: zanim zaczniecie jakiekolwiek działania reklamowe najpierw upewnijcie się, że wasza strona jest warta odwiedzenia – posiada wartościowe treści, dobrej jakości zdjęcia i grafikę, jest czytelna dla odwiedzających i łatwa w nawigacji. Waszym celem powinno być zainteresowanie treścią i produktami, tak aby gość, który trafi na waszą stronę, odwiedzał kolejne podstrony i powracał na nie, a nawet polecał je innym. Zadowoleni użytkownicy mogą polecić daną witrynę swoim znajomym, a to samo w sobie jest najtańszą i najskuteczniejszą formą reklamy.

Pozycjonowanie SEO

Drugim co do jakości źródłem reklamy z pewnością jest wyszukiwarka Google (w większości krajów europejskich, w tym w Polsce, jest to najpopularniejsza wyszukiwarka stanowiąca blisko 100% rynku). Poprawienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania nie pociągnie za sobą żadnych kosztów pod warunkiem, że przyłożymy się do treści publikowanych na naszej stronie. Wiele prywatnych stron internetowych, blogów, ale również i witryn firmowych korzysta wyłącznie z takiej formy reklamy i dzięki niej przyciąga do siebie klientów. Można również poszukać firmy, która zapewnia bezpieczne pozycjonowanie na podstawie wyników – Pozycjonowanie na Wer.pl.

Linki sponsorowane Google AdWords

Kolejnym krokiem jaki powinniśmy podjąć, jeśli planujemy reklamę naszej strony, jest udział w programie AdWords od Google. W tym przypadku mamy możliwość dotarcia do użytkowników poszukujących dokładnie tego co chcemy im pokazać/sprzedać. Należy jednak pamiętać, aby dobrze skonfigurować kampanie. Dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które wyświetlą naszą reklamę i na bieżąco śledzić ruch z nich, wykluczając np. słowa, które nie przynoszą nam korzyści. Zawsze możemy powierzyć prowadzenie naszej kampanii firmie, która ma w tym większe doświadczenie – AdWords na Wer.pl.

Buzz marketing

Niezłą formą darmowej reklamy, jednocześnie bardzo mocno wspomagającą pozycjonowanie, jest udział w dyskusjach związanych z naszą działalnością na forach i blogach. Tworząc profil na forum lub na blogu, należy dodać w nim link do naszej witryny. Dzięki temu tworząc jakikolwiek wpis, jednocześnie umieścimy link do naszej strony. Dzięki temu użytkownicy od razu mają okazję nas poznać. Kolejną zaletą jest to, że zwiększy się ilość linków do naszej strony, a to z kolei przełoży się na lepszą pozycję w wyszukiwarkach.

Firmowy newsletter

Ostatnim elementem o jakim chciałbym wspomnieć jest aktywna baza mailingowa. Nie chodzi tu bynajmniej o zakup takiej bazy czy samodzielne zbieranie adresów e-mail ze stron internetowych. Warto natomiast umieścić na stronie pole, w którym użytkownicy będą mogli dobrowolnie podać nam swój adres e-mail. Aby zachęcić użytkowników do zapisania się do newslettera możemy zaoferować im unikatowe promocje i kody rabatowe, dostępne wyłącznie dla subskrybentów. Na początku nie zauważycie wzrostu liczby odwiedzających ale w późniejszym okresie, kiedy baza będzie już większa, efekty z pewnością będą widoczne.

Podsumowanie

To oczywiście tylko podstawowe możliwości na zwiększenie liczby odwiedzających stronę, jednak są one na początek zupełnie wystarczające. Niskim kosztem pozwalają zweryfikować czy zawartość naszej strony jest już na tyle interesująca, aby zainwestować większe środki finansowe w reklamę. Celowo pominęliśmy media społecznościowe, gdyż jest to obszerny temat do dyskusji, który z pewnością niebawem poruszymy. Jeśli znacie inne skuteczne metody wypromowania strony www to podzielcie się nimi w komentarzach!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

73 + = 79